etkinlikler

BiblioPera Tanıtım Etkinliği

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (Suna and Inan Kıraç Foundation Istanbul Research Institute - IAE)

Tarih : 29-11-2016 18:30 - 29-11-2016 20:00

Beyoğlu’nda faaliyet gösteren dokuz kültür ve bilimsel araştırma kurumunun veri tabanlarına tek bir platformdan erişim sağlayan BiblioPera projesi hayata geçiyor. Proje kapsamında ortak bir katalogda toplanan 500 bin basılı yayın ile iki milyonu aşkın belge ve kaynak, bibliopera.org adresinde kamunun erişimine açılıyor.

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi tarafından yürütülen, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ortaklığı ile hayata geçirilen BiblioPera, Alman Arkeoloji Enstitüsü, Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü, Hollanda Araştırma Enstitüsü, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, İsveç Araştırma Enstitüsü, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi,  Orient-Institut Istanbul,  SALT ve Sismanoglio Megaro’nun iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Davet, Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Direktörü Tuba Akbaytürk’ün sunumu ve SALT Araştırma ve Programlar Yöneticisi Lorans Tanatar Baruh’un “Karaköy-Taksim Güzergâhında Yaşam ve Okuma Mekânları” başlıklı konuşmasıyla 18:30’da başlayacak. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

Suna ve İnan Kıraç Vakfı

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

 

Tarih   : 29 Kasım Salı, 18:30

Yer      : Pera Müzesi, Pera Cafe

   

LCV ve detaylı bilgi için: Hilal Güntepe // hguntepe@grup7.com.tr // 0212 292 13 13 / 0542 615 32 31