etkinlikler

#MMKDSohbetleri: Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor "Sanat Eseri Nasıl Taşınır?"

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (Suna and Inan Kıraç Foundation Istanbul Research Institute - IAE)

Tarih : 08-05-2019 18:30 - 08-05-2019 20:00

Müzecilik Meslek Kuruluşu Derneği’nin (MMKD), müzecilerin birbirini daha yakından tanıması amacıyla geliştirdiği projelerinden Müzeciler Sahne Arkasını Anlatıyor etkinlik serisi devam ediyor. Canan Cürgen moderatörlüğünde gerçekleşecek ve bildiri yerine sohbet formatında ilerleyecek etkinlik serisiyle; müzecilerin deneyimlerinin paylaşılması, ortak sorunlara dair fikir alışverişinde bulunulması ve böylece Türkiye’de müzeciliğin bir meslek olarak gelişiminin desteklenmesi hedefleniyor.

Etkinlik programı kapsamında belirli bir konu etrafında davet edilen konuşmacılar yaptıkları işlerin sahne arkası detaylarını paylaşıyor ve samimi bir konuşma ortamında dinleyicilerin merak ettikleri soruları cevaplıyor. Serinin Mayıs ayı etkinliğinde Gürsel Doğanay (Simurg Taşımacılık), "Sanat Eseri Nasıl Taşınır?" sorusuna eğiliyor.

Söyleşi İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde gerçekleşitirilecektir. Etkinlik ücretsizdir, yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır.