etkinlikler

İstanbul İlhamı: Merih Akoğul

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (Suna and Inan Kıraç Foundation Istanbul Research Institute - IAE)

Tarih : 21-02-2019 18:30 - 21-02-2019 20:00

Yüzyıllar boyunca sanatçıları güçlü bir biçimde etkileyen İstanbul, müzik insanlarına da ilham vermiş eserlerine konu olmuştur.

Arka Oda Toplantıları “İstanbul ve Müzik” programının bu ayki konuğu Merih Akoğul, Derya Türkan moderatörlüğünde zaman içinde, dönem ve koşullara göre değişen İstanbul’un müziklerini ele alıyor; bu şehirde ya da bu şehir için yapılmış farklı tür müziklerden örnekler dinletiyor. Besteci ve müzisyenlerle ilgili bilgiler ve anekdotları, sosyal yaşam ve o günün dinamikleri üzerinden paylaşıyor.

Programda, klasikle modernin, gelenekselle çağdaşın iç içe geçtiği bir İmparatorluk başkenti İstanbul, şarkılarda nasıl yaşıyor, pek çok türden olağanüstü müzikler eşliğinde sunuluyor.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon alınmamaktadır.

------

Chamber Talks
Istanbul Inspiration
Merih Akoğul
21 February 2019 / 18.30

A source of inspiration of artists for centuries, Istanbul has been the muse of musicians and became the topic of many works.

In this month’s Chamber Talks “Istanbul and Music” program, moderated by Derya Türkan, the guest Merih Akoğul will explore the music of Istanbul that varied with ages, and play works written in, or for, Istanbul, with anecdotes from the lives of composers and musicians, social life and the dynamics of the time in the city.

The program will feature a broad collection of enchanting pieces that unravel the musical life in Istanbul, the capital of an empire, and a melting pot of the classic with the modern, and the traditional with the contemporary.

Free of admissions; drop in. The talk will be in Turkish.