etkinlikler

ANAMED Library talks - ANAMED Kütüphanesi Konuşmaları

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (Koç University's Research Center for Anatolian Civilizations - ANAMED)

Tarih : 05-01-2021 18:00 - 05-01-2021 20:00

ANAMED Kütüphanesi ve Tarih Vakfı ortaklığında düzenlenen Kütüphane Konuşmaları’nın Ocak ayındaki konuğu 

Nükhet Varlık - Osmanlı'da Vebanın Tarihini Anlamak Neden Önemli?

 

Bu konuşmada, Nükhet Varlık Akdeniz Dünyası’nda ve Osmanlılarda Veba, 1347-1600 (Kitap Yayınevi, 2017) ve yeni hazırlamakta olduğu “Plagued Legacies: Rethinking Black Death Narratives” başlıklı çalışmalarından yola çıkarak yeni pandemiler üzerine nasıl düşündüğümüzü ve dolayısıyla onlarla nasıl mücadele ettiğimizi şekillendirmeye devam eden geçmiş vebaların uzun soluklu miraslarını değerlendirecek. Söyleşinin moderatörlüğünü Tunahan Durmaz (European University Institute) üstlenecek. Bu ayın konuşması uzaktan erişimle gerçekleşecektir. Konuşmayı izlemek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Based on her publication Akdeniz Dünyası’nda ve Osmanlılarda Veba, 1347-1600 (Kitap Yayınevi, 2017) and her upcoming work titled “Plagued Legacies: Rethinking Black Death Narratives”, Nükhet Varlık will discuss the matter of pandemics over the course of time, how we think about new pandemics and therefore how we can fight them.  Through the talk she will evaluate the long-standing legacy of the past plagues that continue to shape. The talk will be moderated by Tunahan Durmaz (European University Institute). This month's talk will take place via remote access. To watch the talk register here.